KONST / Litografier / Färglitografi 12144207
nr 1214 4207
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Färglitografi, Jörgen Fogelquist (1927-2005), Hamnen. Signerad, numrerad 6/160. Motivet: 47x66 cm
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 29 oktober 2018
kl 18:26:43
25/10 03:46:55
100 kr
29/10 18:21:43
Jörgen Fogelquist
Läs mer om Jörgen Fogelquist